Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma chronienia swojego samochodu. Zdecydowanie należy je posiadać, nie ma co do tego wątpliwości. Na czym ono polega, co ubezpiecza i jakie są jego korzyści?

 

OC to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jest nam przydatne kiedy:

 

  • kiedy bierzemy udział w zdarzeniu w którym ktoś ucierpiał fizycznie bądź zostało uszkodzone jego mienie, a więc w wypadu bycia sprawcą kolizji lub wypadku.

 

Polisa OC najprościej mówiąc chroni nas przed pokryciem kosztów, które powinniśmy pokryć uszkadzając czyjeś zdrowie lub mienie (jak samochód, motocykl czy rower). To że OC jest obowiązkowe ma po prostu chronić wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety kiedy uszkodzimy własny samochód OC nas nie ochroni i nie pokryje kosztów, w tym wypadku przydatniejsze jest dobrowolne ubezpieczenie autocasco.

 

Ubezpieczenie OC jest nam bardzo przydatne i nie możemy sobie pozwolić nawet na jeden dzień bez tego ubezpieczenia. Jest to więc bardzo istotna kwestia i trzeba o niej pamiętać, nie wolno zwlekać z ubezpieczeniem, bo w każdej chwili i sytuacji mozemy być sprawcami zdarzenia typu wypadek czy kolizja.